niedziela, 7 czerwca 2026

Informacja techniczna

Kochani! 

Jakbyście zastanawiali się, co się dzieje, że takie pustki na read2sleep.pl, to spieszę donieść, że szwankuje mi komputer. W aplikacji na telefonie niewiele mogę zrobić, niestety. Będę starała się rozwiązać problem jak najszybciej, bo potrzebuję komputera nie tylko do bloga, ale przede wszystkim do pracy i studiów ;), ale nie wiem, ile mi zajmie całkowita naprawa. 

Trzymajcie kciuki!
 Sil

czwartek, 4 czerwca 2026

Widzę... (wiersz)


widzę cię, a jednak nie mogę odnaleźć
za daleko od aniołów
za daleko od piekieł
widzę cię, a jednak nagle nie poznaję
wiedziałeś wszystko szybciej
wiedziałeś wszystko lepiej

lecz płaczę w ukryciu,
bo tak mnie nauczono
zła łza jest słabością
a my nie chcemy być słabi

widząc niemal wszystko
wciąż nie rozpoznaję
gdzie pomiędzy ludźmi
jest miejsce dla mnie samej

Silentia


poniedziałek, 1 czerwca 2026

Czerwiec '26

 

    Jeszcze nie tak dawno, gdy myślałam o roku '26, miałam na myśli ten 1926... aż tu nagle BOOM i rok '26 mamy w dwudziestym pierwszym wieku. Jest połowa roku, połowa lat dwudziestych. I znów, gdy myślę "lata dwudzieste", widzę w głowie te charakterystyczne, minimalistyczne, ale eleganckie stroje sprzed stu lat, myślę sobie "dwudziestolecie międzywojenne". A jednak to moja rzeczywistość. 

    Chciałabym napisać, co przyniesie czerwiec na read2sleep.pl, ale nie mogę, ponieważ nie wiem a zgadywać nie chcę. Mam plany, jednak coraz częściej moje plany szeroko rozmijają się z rzeczywistością. I tu mała prośba do Was, Drodzy Czytelnicy. Zabrzmi kolokwialnie, zwłaszcza bez tła, ale jednak napiszę ją. DBAJCIE O SIEBIE. Fraszka "Na zdrowie" Kochanowskiego ma więcej sensu niż wydaje się dzieciakom, które ją przerabiają w szkole. Bez zdrowia nie ma nic. Ani planów, ani marzeń... Więc - jeszcze raz - DBAJCIE O SIEBIE!

    A w mojej okolicy zakwitły maki. Czerwone jak miłość i gorące serce. Czerwone, jak alert, którego nie powinniśmy przegapić. 

    Dziś pierwszy dzień meteorologicznego lata. Życzę Wam, aby było ciepłe i radosne.


Ściskam i pozdrawiam

Sil


fot. Sil


Najpopularniejsze posty :)